Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde

  • Dolar 18.6347
  • Euro 19.6308
  • GR ALTIN 1078.1
  • ÇEYREK 1773.4

'Termelim tecrübe, birikim ve güleryüzü bende buldu'

Saadet Partisi Terme Belediye Başkan Adayı Av. Ali Yüksel, "Bu bir yerel seçim, genel seçim değil. Tecrübeyse 23 yıldır belediyeciğim. Birikimse fazlasıyla var. Samimiyet, güleryüz ise yüzümüze yansımış. Terme kararını vermiştir" dedi

'Termelim tecrübe, birikim ve güleryüzü bende buldu'
  • 24 Mart 2019, Pazar 23:47

Saadet Partisi (SP) Terme Belediye Başkan Adayı Av. Ali Yüksel, 75 gündür saha çalışmalarına devam ettiğini belirterek, siyasi parti ayrımı gözetmeksizin Terme'nin bütün mahallelerine eşit hizmet vereceği söyledi.

Terme halkının kararını verdiğini ve 'Ali Yüksel' dediğini ifade eden Başkan Adayı Yüksel, "Terme diyor ki bu sefer hizmet dönemi, bu sefer artık Terme'nin yıllardır şikayet ettiği konuların çözme vakti geldiğini artık önümüzdeki dönemde şikayetlerin değil hizmetlerin konuşulduğu dönem olacak. Terme halkının diğer ilçeleri konuştuğu değil, diğer ilçedeki vatandaşların Terme'yi konuştuğu dönem olduğunu şu anda halkımız görüyor ve kararını veriyor" diye konuştu.

 

EŞİT HİZMET GÜVENİLİR BAŞKAN

Saadet Partisi Terme Adayı Ali Yüksel, "Hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan eşit hizmet sağlayacağız. Bu seçim yerel seçim, bu seçim tamamen Terme'nin geleceğinin şekilleneceği bir seçim. Bundan dolayı öyle örneklerle karşılaşıyoruz ki bu manada. Benim kardeşim başkanım diyor; '15-17 yıldır bir partinin köy başkanıyım, mahalle başkanıyım fakat şu anda gördüm arkadaşlarla birlikte kararımı verdim ki artık Terme için Terme’nin geleceği için, Terme’mizin gençleri, Terme’mizin yaşlıları için karar verdik ve buna göre çalışıyoruz, artık beraberiz’ diyorlar. Terme’de artık hizmet vakti geldi. Şu anda Terme’mizin Örencik’inden Taşlık’ına, Kozluk’undan Gölyazısı’na kadar her tarafta bu işareti görüyoruz ve inşallah Allah mahcup etmeyecek ve Terme’de hizmet dönemi başlayacağını 1 Nisan itibariyle göreceğiz” ifadelerini kullandı.

ŞEFFAF BELEDİYECİLİK SÖZÜ

“Bu seçimde biz Terme’mizin tüm imkanlarını ve belediyemizin sahip olduğu tüm imkanlarını hizmetlerde kullanılacağı, bu imkanların 5 yıl sizler adına bizlere verdiğiniz vekaletle imkanlarını adil bir şekilde, şeffaf kullanacağı bir dönem olacak” diye konuşan Ali Yüksel, "Bu bir yerel seçim, genel seçim değil ve ne Cumhurbaşkanlığı ne milletvekilliği ne de bir genel başkanlık seçimi. Bu Terme’mizin 5 yılını hatta 5-10-15 yılını planlayacak bir seçim olacak. Siyasi görüşü ne olursa olsun benim hemşehrimin, kardeşimin gönlünde başka bir sevda olur, başka bir görüşü olur, niyeti olur ama kardeşlerim Termelimin verdiği karar da çok isabetli olur. Biz burada Terme için karar veriyoruz. Gençlerimiz, çocuklarımız ve geleceğimiz için“ dedi.

İKİ ADAYLI SEÇİM

Terme tarihinde ilk defa iki adaylı bir seçim olduğunu belirten Başkan Adayı Av. Yüksel, "Bu da bu seçimin özelliklerinden ve güzelliklerinden bir tanesi. İki adaylı bir seçim var, burada en önemli nokta bu hizmet döneminde bizimle beraber kim olacak. Bize yakın, benim bir sıkıntım olduğu zaman, bir derdim olduğu zaman çok rahat kime derdimi, sıkıntılarımı açabileceğim, kim beni rahatlatacak bir başkan olur demeliyiz. Bu seçimin en önemli noktalarından bir tanesi bu” diye konuştu. 

BERABERLİĞİMİZ 2009’DA BAŞLADI

"Bizim Termelimizle beraberliğimiz 2009’dan beri devam ediyor" diye koşan Saadetli Ali Yüksel, "2009’da bismillah dedik bu yola çıktık ev ev, kapı kapı, gönül gönle sizlerle beraber olduk ve sizlere o zamanda teşekkür ettik. Seçim sonrasında tüm esnafım ve sizlere bir karanfil dağıtarak teşekkür etti, bunu biz yaşadık gerçekten Terme’mizde bir iz bırakan çalışma, hatıra oldu. O dönem 2009’da Terme’mizin merkeziydi belediye başkanını seçen.

TELEFON NUMARAM AYNI

O zaman, projelerimizin yer aldığı broşürlerin arkasına telefon numaramı yazdık ve şu anda da ziyaretlerimizde bize bu broşürleri gösteriyorlar. 2009’dan beri hemşehrilerimde telefon numaram var. Benim kardeşim gece yarısı 01.30’da arıyor. Başkanım bir sıkıntım var, başıma şu geldi hukuki olur veya özel konularda bile soruyor elimizden geleni yapıyor, cevaplandırıyoruz ve teşekkür ediyor. Sonunda kapattığı zaman şunu düşündüm; ben farklı birisi olsam ters mizaçlı ne yapacağı belli olmayan bir kişi olarak aday olsam benim kardeşim gecenin bu saatinde beni arayabilir mi? Şunu görüyorum ki Terme’mizde çok güzel bir imaj bırakmışız. Kardeşlerim bu seçimde de en önemli nokta bu olacak” ifadelerini kullandı.

TECRÜBE, EMEK VE UZMANLIK 

Belediye başkanının en önemli noktalarından bir tanesinin de birikim ve tecrübe olduğunu söyleyen Yüksel, "Her zaman şu örneği veriyorum; bir şirket kurduk. Değişik başvurular, yönetici olarak, asistan olarak veya başka konularda. Ne yaparız şirket yöneticisi olarak özgeçmişine ve tecrübelerine bakarız. Allah’a hamdolsun İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde tam 23 yıl hizmet ettim. Bu arada hukuk danışmanlığı, yöneticilik, uzmanlık, avukatlık yaptık, birçok projeye imza attık ve birçok projenin üstesinden geldik. Bu seçimlerde en önemli noktalardan bir tanesi birikim, tecrübe ve bu konuda verilen yıllar, emekler, çalışmalar olacak. Bunları göz önünde bulundurur Termelim” dedi. 

BELEDİYENİN ÇOK KAYNAĞI VAR

"Belediyenin çok kaynağı var" diyen Terme Belediye Başkan Adayı Yüksel, "Bunları saymakla bitiremeyiz. İlk önce kişi başı nüfusa göre her belediye yönetimine kişi başı gelen bir kaynak var. Bu kanunla belirlenen bir kaynak, herhangi bir partiye, şahsa göre değil. İktidarın sana şu kadar bana bu kadar dediği bir ulufe, hibe değil. Tamamen kanunla belirlenmiş bir kaynak. Diğer kaynaklarda da sizlerin verdiği emlak vergilerinden, ruhsatlardan, işyerleri ruhsatlarından, çöp giderlerin hatta ve hatta esnaflarımızın verdiği gelir vergilerinin bir kısmından öyle paralar kasaya giriyor ki bunları sayamayız. 

ADİL ŞEKİLDE DAĞITACAĞIZ

Mesele şu; bu gelen paranın iyi şekilde tasarruf edilmesi, tutulması, yemeden yedirmeden, çalmadan çaldırmadan, israf etmeden, yanlış yapmadan bu paraların adil bir şekilde Terme’mizin her köşesine paylaştırılması hizmete dönüştürülmesidir. Mesele budur. Yoksa iktidar partisi farklı olur, büyükşehir farklı olur, yerel yönetim farklı kişide olursa orda hizmet olmaz anlayışı olamaz. Çünkü burada belediyecilikten gelen bir kardeşiniz, başkan adayınız var. Belediyecilik işi tamamen tecrübe, birikim, dert dinleme ve anlayış işi. İnşallah Terme’miz 1 Nisan’dan itibaren bu tecrübenin, birikimin, anlayışın sonucunu görecek” diye konuştu.

2001 KRİZİNİ ÖRNEK VERDİ

"1994 döneminde bir yerel seçim oldu ve belediyelerin büyük bir kısmı el değiştirdi" diyen Ali Yüksel şöyle devam etti; "Değişimler; İstanbul’da oldu, Konya’da oldu, Kayseri, Sivas, Çorum ve diğer illerde ve bu belediyelerin çoğunda çöp problemleri, işçilerin alacakları, hava kirliliği, kaynak sorunları vardı ve hiçbir banka o belediyeye kredi vermiyordu. Bir seçim oldu 1994’te. 1 yıl içerisinde belediyelerin borçları ödendi, işçilerin alacakları ödendi, hava kirliliği ile ilgili problem çözüldü ve belediyeler yatırım yaptı istihdam alanları oluşturdu. 2001 krizi olmuştu Türkiye’de. Uzmanlara göre 2001 krizinin hafif atlatılması veya çok daha sert sonuçlar olmamasının en önemli nedenlerinden bir tanesi de belediyelerin yapmış olduğu yerel yatırımlardı. Bunlar uzmanların raporlarında var” dedi.

YEREL YÖNETİMLER İKTİDARA BAĞLI DEĞİL

"1994 yerel seçimlerinde belediyeleri hangi parti almıştı Refah Partisi" diyen Saadet Partisi Terme Belediye Başkan Adayı Av. Ali Yüksel, sözlerini şöyle tamamladı; "İktidarda kim vardı, Anavatan Partisi hem de aralarında birçok problem vardı. Demek ki; yerel yönetimlerde belediyedeki hizmet iktidara bağlı değil tam tersi oradaki yerel yönetim başkanının tecrübesi, birikimi, tecrübesi, anlayışı, gayretidir. Bunu Terme’de inşallah 1 Nisan itibariyle göreceğiz. Terme bu hizmeti yaşayacak Allah’ın izniyle. Bu seçim bu kadar önemli. Zaten bu önemi de vatandaşımız kavramış durumda. Seçimlere az bir zaman kaldı ve Terme’miz artık kararını verdi. Diyor ki; “Bu sefer hizmet dönemi. Bu sefer birikim, tecrübe, mütevazilik, cana yakınlık ve yeni bir yönetim anlayışı, yeni bir hizmet dönemi hayırlı uğurlu olsun. İnşallah 1 Nisan Terme’mizde yeni bir günün doğduğu, yeni bir güneşin doğduğu Terme’mizin her köşesinde hep birlikte bayram yaptığı gün olacak."

Ses İzolasyon Süngerleri Ses İzolasyon Süngerleri

Mutfağınıza şıklık katacak davlumbaz modelleri Mutfağınıza şıklık katacak davlumbaz modelleri

Mevcut Müşterileri Elde Tutmak, Yeni Müşteriler Kazanmaktan Daha Karlı! Mevcut Müşterileri Elde Tutmak, Yeni Müşteriler Kazanmaktan Daha Karlı!

Besin takviyelerini kullanırken dikkat etmeniz gerekenler Besin takviyelerini kullanırken dikkat etmeniz gerekenler

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
yukarı çık