Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde

  • Dolar 18.6452
  • Euro 19.6449
  • GR ALTIN 1077.0
  • ÇEYREK 1771.6

Herkes İçin Geliyoruz

DP Alaçam Belediye Başkan Adayı Atalay Yılmaz, Alaçam için vizyon projeler hazırladığını ifade ederek, “Alaçam sosyal ve kültürel alanlarda son zamanlardan kan kaybetti. Turizm yok denilecek kadar az. Vatandaş ekonomik bunalımda. Biz herkes için hizmet, herkes için gayretle geliyoruz” dedi.

Herkes İçin Geliyoruz
  • 20 Mart 2019, Çarşamba 10:04

Samsun'un Alaçam ilçesinde Demokrat Parti(DP) Belediye Başkan Adayı Atalay Yılmaz, sahada seçim çalışmalarını sürdürüyor. Alaçam için iddialı projelerle geldiklerini belirten Yılmaz, 5 yılda ilçenin bütün sorunlarını çözeceklerini vurguladı. Alaçam'ın kısa, orta ve uzun vadede projelerinin hazır olduğunu söyleyen Yılmaz, projelerini anlattı. 

 

BELEDİYECİLİĞİ İYİ BİLİRİM 

DP Alaçam Belediye Başkan Adayı Atalay Yılmaz, Alaçam halkının ortak adayı olduğunu söyledi. Yılmaz belediyede uzun yıllar görev yaptığını ve haksızlıklara karşı dik durduğunu söyleyerek, “Allah’ın izniyle Alaçam’ı sil baştan yenileyeceğiz. Her tarafı şantiye haline getireceğiz. Cumhuriyet Meydanı'nda esnafımızın yıkılan dükkanlarını tekrar kendilerine bedelsiz bir şekilde belediyenin normal kira bedel raiçiyle geri iade edeceğim. İlçemizin meydanından otogarı kaldırdılar, otogarımızı tekrar eski mezbahanemizin yerine inşa edeceğim” diye konuştu.

ALAÇAM'I İHYA EDECEĞİZ 

Alaçam Belediyesi'nde 15 yıldır meclis üyeliği yaptığını söyleyen Yılmaz, “Belediyemizde imar komisyonu başkanlığı yaptım. Belediye başkan vekilliği yaptım. Daimi encümenlikler yaptım dolayısıyla belediyecilik bizim işimiz. Alaçam Belediyesi'ni değil, İstanbul Belediyesi'ni yönetecek kadar cesaretim var. Hemşerilerim rahat olsun dolu dolu hizmet etmeye geliyorum. Allah izin verirse otogarımızın ön cephesine Alaçam Cumhuriyet Meydanı'nda dükkanı yıkılan esnafımıza geri iade edeceğim. Yine Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk büstümüzün ve saat kulesinin altına otopark inşa edeceğim. Tekrar yeniden Atatürk büstüyle 20-25 tane mini dükkanlarla çarşı yapacağım. Cumhuriyet Meydanı'nda tuvaletlerimiz kullanılamaz halde. Onları da yer altına alarak insanlarımızın 24 saat hizmetine sunacağız” dedi.

HERKESİN BAŞKANI OLACAĞIM 

“Alaçam’da ticaretin yeniden canlandırılması için arkadaşlarımla birlikte gece gündüz demeden çalışacağız“ diyen Yılmaz, “Herkesime ulaşacağız. Hiçbir partiliyi ötekileştirmeden, tüm vatandaşlarımızın belediye başkanlığını yapmak istiyorum. Ben Cumhuriyet Halk Partili, Milliyetçi Hareket Partili, AK Partili, İYİ Partili vatandaşlarımın oylarına talibim. Ben Alaçam’da yaşayan herkesin belediye başkanlığını yapmak istiyorum. Ben Demokrat Parti’den aday oldum rozetsiz geziyorum. Çünkü ben Alaçamlıların ortak belediye başkan adayıyım“ diye konuştu.

 

ALAÇAM’DA DEĞİŞİM BAŞLAYACAK

“Ben İYİ Parti’den aday adayı oldum” diye konuşan Atalay Yılmaz, “Millet İttifakı sonucunda Alaçam CHP’ye bırakıldığı için insanlarla yaptığım istişareler sonucunda başka partilerden aday olmamı söylediler. Bugünden itibaren Alaçam’da değişim başlayacak. Alaçam’ın bütün konjonktürünü değiştireceğiz. Bugüne kadar her bir hemşerimin elini sıktım, derdini dinledim. Gittiğim her yerde özellikle köylerde vatandaşlarımın isteği yol ve su. Allah nasip ederse yollarını sularını her bir ihtiyacını gece gündüz demeden çalışarak yapacağız. Bütün vatandaşlarımın derdini kendime dert edineceğim, kayıtsız kalmayacağım. Her vatandaşımın kapısının önüne kadar asfalt yapacağım“ ifadelerini kullandı.

DENİZ TURİZMİ CANLANACAK

Alaçam Spor Kulübü’nün altyapısına destek vereceğini vurgulayan DP Alaçam Belediye Başkan Adayı Atalay Yılmaz, ”Yapacağımız hizmetler çok var. Alaçam’da yaşayan tüm hemşerilerimize Sivritepe’de bulunan gözetleme dürbün kulesi yapacağız. Yine bununla beraber Geyikkoşan’ımızda denize giren hemşerilerimiz için güvenliği sağlamak açısıyla T yaptıracağım. Alaçam’da hamamımız var. Onu modernize ederek daha kullanışlı hale getireceğiz. İlçemizde bulanan elektrik direklerinin çarpık bir düzeni var. Onları yer altına alarak temiz bir görüntü oluşturacağız” dedi.

 

ÖĞRENCİ DOSTU ALAÇAM

Alaçam Meslek Yüksek Okulu'nda 600-700 öğrencinin öğrenim gördüğünü dile getiren Atalay Yılmaz, “19 Mayıs Üniversitesi rektörüyle görüşüp sayıyı en az bin 500’e çıkaracağımıza söz veriyorum. Pazar yerimizde insanlarımız yağmurdan çamurdan kurtuldu ama tamamen her tarafı açık vaziyette. İnsanlarımızın her zaman hasta olduğunu duyuyoruz. Göreve gelir gelmez yapacağımız işler arasında açılır kapanır pencere sistemini pazar yerimize kazandırmak olacak” diye konuştu. 

DOĞALGAZ KANAYAN YARA

DP Adayı Yılmaz şöyle devam etti; “Yıllardır Alaçam doğalgaza kavuşamadı. İnşallah bizim görüşmelerimiz sonucunda bu kışın sonunda Alaçamlı hemşerilerim doğalgaza kavuşacak. İlçemizde insanlarımız göç ediyor. Gençlerimiz çalışacak işyeri bulamadıkları için hep gitti. İstanbul’da, Ankara’da İzmir’de tanıdığım iş arkadaşlarım var. Hepsi ile Alaçam'a yatırım yapmaları için görüşeceğim ve iletişime geçeceğim. 100 kişilik 200 kişilik 10 tane işyeri açacağım. Benim yiyenim var İstanbul’da. 300-400 kişilik tekstil fabrikası var. Belediye altyapı yapıp bir yer veremedi. Belediyenin imkanlarını kullanarak en azından 10 tane istihdam sahası oluşturacağım” dedi.

MEZBAHANE SÖZÜ

Yakakent-Bafra arasındaki ışıklandırmaları yapacağının sözünü veren Yılmaz, “Kızlan bölgemizde bulunan hayvan pazarını gezdim Salı günü. İnanın insanlar sadece demiri çevirmişler bırakmışlar. Soğuktan yarım saat dahi duramadık. Göreve gelir gelmez Kızlan’daki hayvan pazaryerini modern bir hayvan pazarı haline getireceğiz. Şu anda mevcut hayvan pazarının olduğu yerde otogar var. Otogarlar ilçemizin aynasıdır fakat hem otogar hem de hayvan pazarı da ilçemize layık değil. Bu hayvan pazarını da belediyemizin Kadıköy Bölgesinde bulunan arazisine taşıyacağım. Şu anda eski mezbahanenin olduğu yere yeni otogarı yapacağım. Otogarın bulunduğu yeri de kademe olarak yapacağım. Oradaki işçilerimizin sosyal tesislerini, lokantalarını, belediyemizin araç park kademe yeri olarak yapacağım. Beypazarı ve Kastamonu’da bulanan tarihi evler gibi Alaçam’da da tarihi evler var. Kastamonu’da olduğu gibi buradaki evleri de restore ederek turizme kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

65 MAHALLEYE SOSYAL TESİS

Alaçam’da bağlı 65 mahalle olduğunu belirten Atalay Yılmaz, “Bu mahallelerimize en az 15 tane 20 tane sosyal tesis inşa edeceğiz. Bu sosyal tesisler neye yarayacak. Köyde bulunan hemşerilerimizin düğünlerinde, cenazelerinde, asker eğlencelerinde, özel programlarında rahat edebilecek. Belediyemizin çakılı, ustası, kumu var. Sadece demirini, çimentosunu almak kaydıyla köylü hemşerilerimle beraber imece usulü ile buraları en kısa sürede inşa edeceğiz” diye konuştu. 

YENİ DOLMUŞ HATLARI OLACAK

Atalay Yılmaz, “İlçemizde 15-20 kilometre mesafelerde insanlar dolmuş bulamamakta. Sabah saat 06.00’da başlayan dolmuşlarımız akşam saat 17.00-18.00’da bitiyor. Dolayısıyla hemşerilerimiz soğukta, yağmurda, çamurda yürüyerek gidip geliyorlar. En kötü şartlar altında 20-25 tane dolmuşu insanlarımızın hizmetine sunacağız. Bu dolmuş hattı ilçemizin Geyikkoşan’ı Göçkün, Doyrat, Toklu, sanayi esnafımızı rahatlatacak şekilde kuracağız” dedi. 

GEYİKKOŞAN TURİZM CENNETİ OLACAK

Geyikkoşan’ın turizm alanı olduğunu vurgulayan DP’li Atalay Yılmaz, “ Bugüne kadar yapılamayan birçok hizmet eksikliği var. Bizim geldiğimiz dönemde Geyikkoşan’ı turizm cenneti haline getireceğiz. İlçemizin dışından ve büyükşehirden insanlar Alaçam’a gelecekler. Alaçam’ımızda etimiz, sütümüz, peynirimiz, kekik otundan beslenen kuzularımız çok lezzetli. Bunları insanlarımızla buluşturacağız” diye konuştu. 

KIR ATI ŞAHLANDIRACAĞIZ

“Ben bu zamana kadar insanlara hizmet ettim” diyen Yılmaz, “Vatandaşlarımın ayaklarına kadar gittim, güler yüzümü hiç eksik etmedim. Bugüne kadar para kazanmadım ama dost kazandım. İnsanlar beni ondan dolayı çok seviyor. Alaçam’da bugüne kadar elini sıktığım 12 bin insanımız seni seviyoruz başkanım. Sen bize her zaman hizmet ettin. Bizde seni bu sefer seçeceğiz diye söylediler. Aday olmadan önce bin 500 kişi ile istişare yaptım ve aday olmamı istediler. Makamda oturan belediye başkanı olmayacağım. Gece gündüz onların emrinde olacağım. Değerli hemşerilerim Atalay Yılmaz’ı seçeceğiniz yeri biliyorsunuz. Kırat’ın altına arpasını veriyorsunuz Atalay Yılmaz’ın kalbine pır diye iletiyorsunuz. Allah’ın izniyle atı şahlandırıyoruz” dedi. 

 

Atalay Yılmaz 1966 yılında Alaçam Akbulut köyünde doğdu. 1991-1994 yılları arasında Küçükçekmece Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanlığı yaptı. 1992-1994 yılları arasında Küçükçekmece Spor Kulübü yönetim kurulu üyeliği yaptı. 1995 yılında Alaçam’a geri dönerek Dağıstanlı Turizm Otobüs İşletmesini kurdu. Şu anda da Alaçam’da İstanbul Seyahat otobüs işletmeciliği yapmakta. 1999-2004 yılları arasında Alaçamspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 1999 yılında Alaçam İlçesine Anavatan Partisinden Belediye Başkan Adayı oldu. 1999-2004 yılları arasında Anavatan Partisi İlçe Başkanlığı yaptı. 2004-2019 yılları arasın üç dönem Alaçam Belediyesi Meclis Üyeliği Alaçam Belediyesi imar komisyonu başkanlığı Alaçam Belediyesi daimi encümen üyeliği, Alaçam Belediyesi Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu. Evli ve 3 çocuk babası.

Ses İzolasyon Süngerleri Ses İzolasyon Süngerleri

Mutfağınıza şıklık katacak davlumbaz modelleri Mutfağınıza şıklık katacak davlumbaz modelleri

Mevcut Müşterileri Elde Tutmak, Yeni Müşteriler Kazanmaktan Daha Karlı! Mevcut Müşterileri Elde Tutmak, Yeni Müşteriler Kazanmaktan Daha Karlı!

Besin takviyelerini kullanırken dikkat etmeniz gerekenler Besin takviyelerini kullanırken dikkat etmeniz gerekenler

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
yukarı çık