Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde

  • Dolar 18.6452
  • Euro 19.6449
  • GR ALTIN 1077.0
  • ÇEYREK 1771.6

Belediyecilik Nasıl Yapılır Göstereceğiz!

İYİ Parti Bafra Belediye Başkan Adayı Rızvan Aksoy, Bafra’yı her alanda kalkındıracak projeleri hazırladıklarını belirterek, " Birinci yılımızda 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacağız. Bafra’nın ürünlerini tescilleteceğiz. OSB’mize yatırımcı çekeceğiz. Belediyecilik nasıl yapılır göstereceğiz "dedi.

Belediyecilik Nasıl Yapılır Göstereceğiz!
  • 20 Mart 2019, Çarşamba 10:13

İYİ Parti Bafra Belediye Başkan Adayı Rızvan Aksoy, Bafra’nın sorunlarını bildiğini söyledi. Bafra’nın son 30 yıldan bu zamana kadar yönetilemediğini belirten Aksoy, “Bafra geçmişte gerçekten bölgede bir numara olan ilçeydi. Onun içindir ki Doğu Karadeniz’den ve başka yerlerden çok ciddi göç alan ilçeydi. Bafra bugün halen 38-40 ilden nüfus oranıyla, ekonomik oranıyla, sosyal ve kültürel oranıyla halen büyük. Ancak bu memleketi yaklaşık 30 yıldır doğru dürüst idare edemediler. Biz projelerimizle geliyoruz "diye konuştu.

BAFRA'YI ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ 

“Bafra’nın sorunlarını bilen, Bafra’yı Bafralıyla yönetmeye talip olan bir vatandaşım” diyen İYİ Parti Bafra Belediye Başkan Adayı Rızvan Aksoy, “Oda başkanlığını bıraktıktan sonra 8 yıldan beri siyaset yapmıyorum, ancak bugün gerçekten ülkenin durumu çok kötü. Özellikle yerele inersek Bafra’nın durumunu çok kötü gördüğüm için İYİ Parti’den teklif geldi, arkadaşlarımla istişare ettikten sonra kabul ettim. Biz zaten gündelik hayatımızda da siyaset yapıyoruz. Bizim kanımıza işlemiş. Biz 13 yaşımızdan beri milletin derdiyle dertlenmiş bir insanız. Bu bütün Bafralı hemşerilerim hatta Samsun’da bilir. Ben sabah kalkarım kahvaltı yaparken saat 08.00’da telefonlarım susmaz. Hemşerilerimin dertleriyle zaten gün içinde dertlenirim” ifadelerini kullandı.

GENEL BAŞKANIMIZI ÇOK SEVİYORUZ, YANINDAYIZ  

Aksoy arkadaşlarının ve vatandaşlarının ilgisine kayıtsız kalmayarak aday oluğunu söyleyerek, “Başka partiden aday olacak pozisyonum yoktu. Bugün kendime en yakın milliyetçi muhafazakar insanların yoğunlukta olduğu yer İYİ Parti olduğu ve Genel Başkanımız Meral hanıma da yapılan eziyetleri zulümleri bildiğim için siyaset yapmaya İYİ Parti'de karar verdim. Abisi geçmişte İzmir ülkü ocakları başkanlığı yaptı. Meral hanımı özellikle İçişleri Bakanlığı'nda, Meclis Başkanlığı döneminde, 28 Şubat'ta Türkiye’de dik duran üç tane siyasetçiden biriydi. Hatırlarsanız Çevik Bir ile bir polemiği olmuştu, Çevik Bir’e rest çekmişti. 'Ben tanklarını milletinin üstüne yürüten askere selam durmam' diyen bir siyasetçiydi. 15 Temmuz’da da diğerleri yorganın altına kaçtığı zaman biz her zaman sokaktaydık. Allah göstermesin bundan sonra da böyle bir şey olsa yine sokakta olacağız” dedi.

BAFRA BİZİMLE KALKINIR 

“Bafra’nın tahini, kültürünü, sanatını, insanını en iyi tanıyanlardan biriyim” diye konuşan Aksoy, “Yanlış anlaşılmasın bu iktidar bu memlekete hiçbir şey yapmadı demiyorum. Bu iktidar bu memlekete çok şey kattı. Özellikle 1997’ye kadar çok güzel hizmetler yapıldı. Bunları yaptıklarından dolayı teşekkür ediyorum ama 1997 Cumhurbaşkanlığı seçimi ile beraber başlayan süreç ülkeyi her geçen gün kaosa sürükledi. Bugün ülkenin bütün kaynakları heba edildi. Ülkenin kaynaklarının yüzde 25’i hovardaca israf ediliyor. Her yerde iktidar kokuşmuş çürümüş, artık bu iktidar bu ülkeyi taşıyamıyor. Onun için biz belediyeye talip olduk. Allah nasip eder 31 Mart'ta Bafralı hemşerilerimiz teveccüh gösterirlerse bakın belediyecilik nasıl olurmuş ben göstereceğim” dedi.

BAFRA'NIN TEMİZ İÇME SUYU YOK 

6 yıl Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yaptığını anımsatan Rızvan Aksoy, “Ticaret ve sanayi odası belediyenin yüzde 1’idir. Bizim o yüzde 1 ile neler yaptığımızı Bafralı hemşerilerimiz çok iyi biliyor. Belediye gibi bir imkana kavuşursak o zaman görecekler neler yapacağımızı. Bizim koskoca Bafra’da içme suyumuz yok. İçme suyumuz halen aspes borularla gelen kanserojik madde taşıyor. İnsanlarımız evlerinde ya damacana ya da artıma kullanıyor. Dibimizde su var. Çarşur Deresi'nin tertemiz suyu akıyorken, biz başka yerlerden arıtılmamış su kullanıyoruz” ifadelerini kullandı.

BAFRA TARİHİNE KÜSMÜŞ DURUMDA 

“Bafra beton yığını oldu” diyen Aksoy, “Bafra’da iki metre kazsanız su çıkan ovada yeşil diye bir şey kalmadı. Bafra’da sosyal, kültürel anlamda hiçbir şey yok. Çok güzel turizm değerlerimiz var. Dünya da eşi benzeri olmayan alanlarımız var. Hepsi kendi kaderine terk edilmiş. Bunlarla hiç kimse ilgilenmemiş. Bafra’da artık marka değeri olan bir şey kalmamış. Biz bir çok şeyi markalaştıracağız” dedi.

ÇALIŞMALARIMIZ ÖRNEK OLACAK 

Bafralı gençlerin kötü alışkanlıkları olduğunu ifade eden Aksoy, “Bafra’da gençlerimiz sokaklarda kötü alışkanlıklar kazanıyor. Bu sorun Türkiye’de de hat safhada. Bunlarla ilgili ciddi bir çalışma yok. Bu çocuklar bizim çocuklarımız, bunları sokağa terkedemeyiz. Bunlar için çok ciddi projelerimiz var. Dolayısıyla Bafra’nın bütün meselelerini biliyorum ama hepsinin ötesinde biz kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Herkese kucak açacağız. Gönlümüz ve kapımız açık olacak. Ayrıca ortak akılla Bafra’yı yöneteceğiz. Bu anlamda benim vakti geldiğinde Allah nasip ederse vatandaşlarımız teveccüh gösterirlerse seçilirsek bakın neler yapacağız. Tüm Türkiye’ye örnek belediye olarak Bafra gösterilecek” diye konuştu.

BAFRA TARIMIN MERKEZİ OLACAK 

Kendisinin İYİ Parti’nin adayı olduğunu vurgulayan Rızvan Aksoy, “Vatandaşlarımızın şöyle bir düşüncesi var. İktidar başka belediye başka partiden olursa. İşte bunun örneği var Eskişehir. Eskişehir 4 dönemdir başka bir siyasi partinin belediye başkanı tarafından yönetiliyor ama Eskişehir’i dünya kenti yaptı adam. Porsuk Çayı'nda artık gondollarla geziyorsunuz, önceden burnunuzu tutar geçerdiniz. Dolayısıyla insan isterse her şeyi yapar. Onun için bizde her şey var. Bu memleket Türkiye’deki büyük 5 ovadan birisine sahip ve bu bizim yapmış olduğumuz bir şey değil. Cenab-ı Allah bize lutfetti bir ovanın üzerinde yaşıyoruz. Biz Bafra'nın potansiyellerini harekete geçireceğiz ” dedi. 

DÜNYAYI TANIYORUM SİYASETİ İYİ BİLİYORUM 

Kızılırmak’ın getirdiği alüvyonlu topraklar ile üzerine Bafra Ovası'nın oluştuğunu belirten Rızvan Aksoy, “Altını çizerek söylüyorum burada yetişen ürünlerin dünyada kalite olarak eşi benzeri yok. Bafra’da yetişen ürünleri dünyanın birçok yerinden talep geliyor. Pirincini, nokulunu defalarca taşımış bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Bafra’da ilk defa marka tescili yapan kardeşinizim. Dolayısıyla ben belediyecilik anlamında her şeyi biliyorum, dünyayı tanıyorum, bu anlamda kendimi yetiştirdim. Ankara-İstanbul siyasetini bilmeyen insanın siyaset yapma şansı yok. Ben bu anlamda da donanımlıyım. Yaklaşık 50’nin üzerinde ülke gezdim. Biz Bafra’nın problemlerini biliyoruz. Bafra’yı çağdaş bir memleket yaparak beton yığınından kurtaracağız” ifadelerini kullandı.

BAFRA'YI ADETA MERKEZE KİTLEMİŞLER 

“Bakın bugün sadece kaldırım yapıyorlar, başka bir şey yok” diye konuşan İYİ Parti Bafra Belediye Başkan Adayı Aksoy, “Vatandaşın ihtiyacı kaldırım mı arkadaşlar. Bafra kitlenmiş vaziyette. Saat beş olduğu zaman arabalar adım atamıyorlar. Bafra’yı kenarlara açamamışlar. Yeni açılan yerlerde bile doğru dürüst imar çalışması yapmamışlar. Öncelikle şehir merkezine, palyatif değişiklerle bir şeyler yaparız. Bafra’nın büyüdüğü özellikle doğu ve kuzey kısmının imar yerlerini önceden planlayıp şehri açarken mutlaka düzenli bir şekilde açacağız onun için ben donanımlı ve hazırım” diye belirti.

YENİ YATIRIMCILAR GELECEK 

“Bafra, bölgede tarım verimi en çok olan alan” diyen Aksoy, “Bizim burada kurmuş olduğumuz bir OSB var. Ben OSB’nin kurucu başkanıyım. Burada 4-5 tane tarıma dayalı fabrika var. Ancak bu yeterli mi değil. Biz Bafra’nın ürünlerini özellikle sebzesini dondurulmuş ve işlenmiş gıda haline getirip hemen burnumuzun dibinde olan Rusya ve Türkiye Cumhuriyetleriyle ilişkilerimizi sıklaştırıp oralara pazarlama yollarını arayacağız. Bunu kısmen yapıyoruz ama yeterli değil. OSB’de dediğim gibi medikal OSB ve sera OSB başlangıcı oldu ama henüz gelmedi. Onu hızlandırıp onları devreye sokacağız. Bugün yaklaşık 2 bin civarında insan çalışıyor orada. Mevsimsel olarak bin 500- 2 bin kişi ama görüşmelimiz var fabrikalar gelecek inşallah” dedi.

PLANLARIMIZ VE PROJELERİMİZ HAZIR 

Bafra’nın vizyona ve markalaşmaya ihtiyacı olduğunu vurgulayan Rızvan Aksoy, “Ürünleriniz çok kaliteli olabilir ama markalı değilse dünya da rekabet etme şansınız yok. Onun için mutlaka patent ve kaliteye önem vereceğiz. Bafra’yı temiz bir suya kavuşturacağız. Gençlerimizle ilgili Bafra’nın dört bir tarafına spor kompleksleri yapacağız, vatandaşlarımıza mini pazar yerleri kuracağız. Bafra’nın bir ucundan diğer ucuna vatandaşlarımız pazar alışverişi için gidiyor. Şu anda iki olan pazaryerimizi en az dörde çıkaracağız. Oralarda insanlarımıza yapılacak olan her şey insana olan hizmettir. Yani insana hizmet yapın ki devlet yaşasın mantığıyla biz yapılması gereken her şeyi yapacağız” ifadelerini kullandı.

BİRİNCİ YILDA 2 BİN 500 KİŞİYE İSTİHDAM 

“İlk yılda 2 bin 500 işçi çalıştıracağımızı taahhüt ediyorum” diye konuşan Aksoy, “Nasıl çalıştıracaksınız belediyeye mi alacaksınız diyenler olabilir. Belediyenin personel sayısı bellidir. Bu 50 aşağı 50 yukarı olur. Ancak belediye bünyesinde kuracağımız şirketlerde 2bin 500 işçinin çalışmasını taahhüt ediyorum. Çünkü bizim burada Kızılırmak deltasında kum, çakıl olduğu için beton ve beton mamulleri ile ilgili çalışmalarımız var. Dolayısıyla bu insanlarımız OSB’lerde bu işleri yapamazlarsa biz bunu belediye olarak yapacağız. Belediye olarak birçok şeyi yapabiliriz. Biliyorsunuz artık köy kalmadı, hepsi mahalle oldu. Özellikle tarım arazisi olan köylerimize tohum desteği, gübre desteği, bilimsel anlamda destek verip köylümüzü daha üretken hale getirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

BİRÇOK YATIRIMI GETİRDİK YADA ÖNÜNÜ AÇTIK 

Bafra ile ilgili nerede olursa olsun bütün toplantılara katıldığını ifade eden İYİ Parti’li Aksoy, “Bafralı olan bütün iş insanlarımız, bürokratlarımızla ilişkim var. Ben bu OSB’yi imece kültürüyle canlandırdım. O insanların yanına projelerle gittim. İşte bir tane fakülte kazandırdık ilçemize. O üniversiteyi herkes sahiplendi ama o üniversitenin mimarı bu kardeşiniz. Tabi ki o binayı yapan arkadaşımızdan Allah razı olsun. Organize Sanayi’deki ilk fabrikaların çoğu dışarıdan beşeri ilişkilerle getirdiğimiz yatırımcılardır. Ben bırakın Bafralının Alaçam Yakakent 19 Mayıs. Ben bu dört ilçenin belediye başkanları, kaymakamları, hakimleri savcıları mutlaka ilişkilerim devam eder” diye konuştu.

ORTAK AKILLA YÖNETİM OLACAK 

Ortak akıl vurgusu yapan Rızvan Aksoy, “Ben tek başıma bir hiçim onun için ortak akıl diyoruz. Ben milletle beraber birlik olursam farklılık gösteririm. Mutlaka biz birlikte başaracağız. Onun için hiç kimsenin endişesi olmasın. Bu memlekete bir Deli Petro lazım. Ben Deli Petro’yum. Biz günü kurtarmak için gelmiyoruz. Normal belediye başkanlığı yapmak için ben başkan olmak istemiyorum. Çöp alınacak, ruhsat parası benim onlarla işim yok. Ben Allah nasip ederse yıkıp yapacağım imar edeceğim. Şehrimi geleceğe hazırlayacağım. Onun için bu anlamda hiçbir eksikliğimiz yok çok şükür. Bu memleketin var olan değerlerini yeniden ortaya çıkaracağız” dedi. 

MİLLETİN DETLERİYLE DERTLENİYORUZ 

“Özelikle CHP’li, MHP’li, AK Parti’li, BBP’li, hemşerilerimden destek istiyorum” diyen İYİ Parti Bafra Belediye Başkan Adayı Rızvan Aksoy, “Sabahtan akşama kadar onların dertleriyle kim dertleniyorsa ona oy versinler. Yani seçimden seçime yüzünü gördüğü insanlara oy vermesinler. Bizim nelerle mücadele ettiğimizi görüyorsunuz. Çok orantısız bir güç kullanıyorlar. Biz kendi imkanlarımızı kullanıyoruz, onlar devletin imkanlarını kullanıyorlar. Bunları milletimiz biliyor. Özellikle milliyetçi kardeşlerimde hakkım var. Onların da bende hakkı var. Desteklerini istiyorum” dedi. 

Rızvan Aksoy 1960 doğumlu evli 4 çocuk babası, sanayici ve iş adamıdır. Uzun dönem Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP), Ülkü Ocakları'nda ve Muhsin Yazıcıoğlu ile siyaset yaptı. Aksoy, 1995’te Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yaptı.

Ses İzolasyon Süngerleri Ses İzolasyon Süngerleri

Mutfağınıza şıklık katacak davlumbaz modelleri Mutfağınıza şıklık katacak davlumbaz modelleri

Mevcut Müşterileri Elde Tutmak, Yeni Müşteriler Kazanmaktan Daha Karlı! Mevcut Müşterileri Elde Tutmak, Yeni Müşteriler Kazanmaktan Daha Karlı!

Besin takviyelerini kullanırken dikkat etmeniz gerekenler Besin takviyelerini kullanırken dikkat etmeniz gerekenler

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
yukarı çık