Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde

  • Dolar 18.446
  • Euro 17.9047
  • GR ALTIN 973.68
  • ÇEYREK 1603.6

Ayvacıklım! Erdal Avcı zamanı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Ayvacık Belediye Başkan Adayı Erdal Avcı, binlerce hemşehrisine seslendi. "Ayvacıklı'nın kaybedecek 5 yıla tahammülü yok" diyen Avcı, "Bu sefer tamam. Gür ve güçlü bir sesle 'Erdal Avcı' diyelim, Ayvacık İttifakı'nın Adayı kazansın" dedi.

Ayvacıklım! Erdal Avcı zamanı
  • 27 Mart 2019, Çarşamba 8:17

Büyük Birlik Partisi (BBP) Ayvacık Belediye Başkan Adayı Erdal Avcı, Keyf-i Seyyah Yanı Yeni Otopark Alanı'nı dolduran binlerce hemşehrisiyle birlikte coşku dolu dev bir miting gerçekleştirdi.

Merhum iki lideri şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nu ve Başbuğ Alparslan Türkeş'i yad eden, bugüne kadar Ayvacık'a hizmet eden belediye başkanları Erkan Avcı'ya, Mahmut Beyazoğlu ve Mustafa Belur ile Ayvacık'a katkıda bulunan tüm eski belediye meclis üyelerine, bir taş üstüne taş koyan, çivi çakan herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan BBP Adayı Erdal Avcı, Ayvacıklı'nın 'ittifak adayı' olduğunu söyledi.

"Erdal Avcı bu milletin hakkı olan bir şey varsa ve bu Ayvacıklı'nın hakkıysa söke söke alır ve size getirir" diyen Erdal Avcı, "Cumhur İttifakı kimlerden oluşuyor. O arkadaşlara sorun bakalım. Cumhur İttifakı Büyük Birlik Partisi, MHP ve AK Parti'den oluşuyor. Onlar ne kadar Cumhur İttifakı'nın adayıysa ben de onlar kadar Cumhur İttifakı'nın adayıyım. Ama biz adımızı Ayvacık İttifakı koyduk" dedi.

ÖN SEÇİMİ KABUL ETMEDİLER

"Erdal Avcı neden mi aday oldu?" diye açıklama yapan BBP'li Aday Erdal Avcı, "Biz AK Parti Ayvacık'ta görev yapan kardeşlerimize dedik ki; 'Arkadaşlar, Ankara'da bir ittifak var. Burada da biz yapalım ama nasıl yapalım? Siz 9 tane aday adayı bir de ben varım 10. Kendi elimizle yazmış olduğumuz 400 delege ile ön seçime girelim dedik. Yani dedim ki; 'ben kendime bile oy kullanmayacağım.' Ben sizle ön seçimde yarışa varım dedim ama bunu kabul etmediler.

NOTER HUZURUNDA SANDIK KURALIM DEDİK!

Başka bir yöntem önerdim. Bir sandık yapalım ve noter tarafından mühürleyim dedim. CHP, İYİ Parti, MHP, Saadet, AK Parti ilçe başkanlarımızla görüşelim 'hakem olsunlar' dedim. Köy köy, mahalle mahalle, kapı kapı dolaşsınlar. Muhtarlar, köy temsilcileri istediği adaya oy versinler. Sandıktan kim birinci çıkarsa AK Parti'den 'aday olsun' dedim. Bunu da kabul etmediler. Ben de Büyük Birlik Partisi'nden aday olma şerefine nail oldum" diye konuştu. Erdal Avcı, "Ayvacıklım, emrivaki adayı kabul etmez. Hemşehrim kendi gönlünden geçen adayı seçer. Birilerinin atamasıyla yapılan adaya Ayvacıklım bu sefer oy vermeyecek. Ayvacık Belediyesi'ni Ayvacıklılar idare edecek" dedi.

KİMSEYE KAŞ ÇATMADIK AYRIMCILIK YAPMADIK

Büyük Birlik Partisi Ayvacık Belediye Başkan Adayı Erdal Avcı, şöyle devam etti; "Biz bugüne kadar bulunmuş olduğumuz hiçbir makam ve mevkide hiçbir Allah'ın kuluna A partilisin B partilisin diye ayrı bir muamele göstermedik. Bir kişi çıkar da; 'Erdal Avcı sana biz oy vermedik geçen seçimde. Ayvacık Ziraat Odası Başkanı oldun, biz de senin yanına geldik işimiz düştü. Sen bize suratını astın, yüzünü ekşittin, işimizi yapmadın' diyen bir kişi varsa adaylıktan geri çekileceğim. 

ÇİFTÇİME HİZMET ETMEK BENİM İÇİN ONURDUR

Ayvacık Ziraat Odası Başkanlığı'nda üçüncü dönemim. Daha öncede Ziraat Odası'na gelip gidiyordunuz. Ziraat Odası'na devletten kuruş para gelmez. Ziraat Odası'nın arsasının parasını sizler verdiniz, yapım parasını sizler verdiniz. Düşünün evin sahibiydiniz ama bizden önce evin misafiri bile olamıyordunuz. Kuyruk Ziraat Odası'nın kapısından kaymakamlığın kapısına uzuyordu ama dedik ki; 'Bizim burada bir ceketimiz var alır gideriz. Buranın Allah’tan sonra tek sahibi var o da Ayvacık çiftçisi, Ayvacık köylüsü. Ona hizmet etmekten şeref duymalıyız' dedik ve kapılarımızı sonuna kadar açtık. Kimseye 'sen bana oy vermedin' diye işini yavaşlatmadık. Kimseye 'sen şu partilisin' diye kaşımızı çatmadık" diye konuştu.

SİZ GİDERSİNİZ CEFAYI AİLENİZ ÇEKER

"Ayvacık'ın nüfusu artsın diye muhtarlık seçimi ve belediye seçimi için bu ilçeye naklinizi aldırdınız" diye konuşan BBP'li Erdal Avcı, "Sizlerden bir şey istirham ediyorum. Siz pazar günü oyunuzu kullanır pazartesi günü Ankara'ya, Eskişehir’e, İstanbul’a gidersiz ama bu oyu yanlış kullanırsanız ananız, babanız, emminiz, kardeşiniz mağdur olur. Siz şehirde oturuyorum diye sırtınızı dönerseniz vebalde kalırsınız. Allah rızası için hiçbir parti ayrımı yapmadan Ayvacık'ta Ayvacıklı'ya kim hizmet edecekse lütfen oyunuzu ona göre kullanın" ifadelerini kullandı.

BİR GÜNDE BİR BUÇUK MİLYON KAZANDIRDIK

Erdal Avcı, 6 mahalledeki vakıf arazilerinin bin 100 lira artı KDV olarak satışı çıktığını ve vatandaşlarla teklif edildiğini belirterek, "Bu Erdal kardeşiniz Ankara'da bakanlık nezninde, genel müdürlük nezdinde Ayvacıklı çiftçiye bu fiyat çok gelir dedi. Kapı kapı dolaştık ve vakıf arazilerinin 550 liraya alınmasını yaradan Allah'tan sonra Mustafa Belur kardeşimin de yardımıyla birlikte yaptık. Herkesin hakkını herkese iade etmek bizim şanımıza bu yakışır. 11 köyün 2B arazilerinin 31 Aralık'ta bir günde bin 700 parselini yazdırarak, Ayvacık'a bir buçuk milyon para girmesini sağladık. Hadi bir tane babayiğit, delikanlı çıksın da 'ben bir günde bu Ayvacık'a bir günde 1 buçuk milyon lira kazandırdım' desin. Biz bunları Allah'ın rızası için yaptık" şeklinde konuştu.

SİZE YARDIMI YAPAN DEVLET KALAYCI DEĞİL!

"Sosyal Yardımlaşma Vakfı devletin bir kurumudur" diyen Erdal Avcı, "Başkanlığını ilçede bulunan sayın kaymakamımız yapar. Belediye başkanı, bölük komutanı, emniyet amiri, mal müdürümüz, ilçe müdürümüz, iki tane muhtarımız ve sivilden de iki tane esnafımız oluşan bir heyet vardır. Bu heyet kaymakamla, Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na müracaat eden insanların bu hakka sahip olup olmadığını araştırıp, ihtiyaç sahibi olana yardımı yapar. Ankara'da bir havuz vardır. 82 milyon insanın verdiği vergiler orada toplanır. O vergiler Türkiye genelinde Sosyal Yardımlaşma Vakıfları'na dağıtılır. Bu mütevelli heyetine müracaat edenler buradan yardım alır. Bazı köylere gidiyorum, garibanıma ev yapılmış, çatısı onarılmış, kiminin pencereleri takılmış. Anasının ak sütü gibi helal olsun. Ama köydeki vatandaşımıza sanki bunu Halil Kalaycı kardeşimiz yapmış gibi lanse ediyorlar, işte yanlış burada söyleniyor" dedi.

O PARAYI CEBİNDEN HALİL KALAYCI VERMİYOR

Erdal Avcı şöyle devam etti, "Bana Sahilköy'de bir arkadaşım dedi ki; 'Erdal kardeşim 3 oyum var 1’ini sana vereceğim.' Dedim ki neden 3'ünü değil de, 1'ini veriyorsun. Dedi ki; 'Bu çatıyı Halil Kalaycı kardeşimiz yaptırdı.' Ben de dedim ki, "Eğer Halil kardeşim bu çatıyı kendi cebinden, maaşından yapmış ise o bir tane oyu da bana verirsen, günahımı çek. Vefalı ol oyunu ona ver" dedim. Ama devletin parasıyla yapılmış olan, devletin isteği üzerine yapılmış olan ananızın ak sütü kadar helal olan o hizmetin karşılığında o tarafa oy verirsen o zaman 82 milyonun günahını çekmiş olursun dedim. Çünkü bu kimsenin 'babasının parası değil!' O zaman ben de demeliyim ki, "Ey aziz çiftçilerimiz, hemşehrilerim ben bu memlekete 15 milyon lira destek gelmesine aracılık ettim. Bu 15 milyonu 'size ben veriyorum' deme şansım var mı? Yok. Nasıl bu destekleme 15 milyon lirayı size veren ben değilsem, Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan sizlere yapılan yardımı da veren Türkiye Cumhuriyeti Devleti, 82 milyonun vergisiyle yapılan hizmettir ve ananızın ak sütü kadar helaldir."

DENİZE HAVAALANI YAPAN HÜKÜMET HAPAN'I UNUTTU

Ayvacıklı minibüsçülere seslenen Erdal Avcı, "Minibüsçü kardeşlerim size geçmişi hatırlatmıyorum. Başınıza gelenleri bu 79 minibüsçümüz iyi biliyor. Bu seçimde o sandığa oy kullanmaya gittiğiniz zaman sizi yaradan Allah'a vicdanınızla baş başa bırakıyorum. Devletimiz, hükümetimiz bu ilçeye yatırım yapmadı değil, yaptı. Denizin üstüne havaalanı yapan hükümetimiz, denizin altından tüp geçit yapan hükümetimiz, dünyanın en büyük havaalanını yapan hükümetimiz, Hapan Boğazı'nı mı yapamadı? Çarşamba-Ayvacık yolunu mu yapamadı? Bir avuç Ayvacık'a mı hizmet edemedi? Bu Ayvacık'a hizmet sadece ve sadece umursamamazlıktan yapılmadı. Bizim Ankara'yla bir derdimiz yok. Biz Ayvacık'taki idarecilerin noksanlıklarını tamamlamak için hizmete hazırız" dedi. 

10 MİLYONLUK YATIRIM ÇÖP OLDU

"Tarta deresinden gelirken bir 15 Temmuz Parkı var biliyorsunuz" diye konuşan BBP Başkan Adayı Erdal Avcı, "3 milyon liraya ihale edildi. Doğa evleri var 6 yıl oldu, 1 buçuk milyon masraf edildi. Su sporları denilen bir yer yapıldı, 3 yıl öncesinin parasıyla 700 bin lira. Ortalama 10 milyon lira. Doğa evlerinde bir tek Ayvacıklı şuan çalışmıyor. 15 Temmuz Parkı'nın kapıları kilitli. Su sporlarının olduğu yerin kapıları kilitli. Bu 10 milyon lirayla Ayvacık'a bir fındık fabrikası yapılamaz mıydı? Bir peynir süt ürünleri fabrikası yapılamaz mıydı? Bir tekstil fabrikası yapılamaz mıydı? Ankara parayı gönderecek, aşağıdaki beceriksizler bunu amacına uygun kullanamayacak. Eğer bu anlattıklarımdan memnunsanız Allah'ını seven gitsin oyunu oraya versin ama bundan muzdaripseniz, evet Erdal Avcı haklı diyorsanız. Bizim verdiğimiz vergiler, alın terimizle yapılan binalar atıl durumda diyorsanız ben sizin o mübarek oylarınıza talibim aziz hemşehrilerim" ifadelerini kullandı.

ORHANGAZİ'DEKİ OKUL NE OLDU?

2004 yılında AK Parti'nin iktidarda olduğunu anımsatan Erdal Avcı, "Ayvacık Belediyesi, MHP'deydi. Orhan Gazi Mahallesi'ndeki bacılarım, analarım, kız kardeşlerim, ağabeylerim o zaman diyorlardı ki; 'Biz iktidardayız buraya ilkokul yaptırmak istiyoruz ama şu Başkan Erkan Avcı var o müsaade etmiyor diyorlardı. Külliyen yalan. 10 yıldır sormuyor musun hemşehrim? O zaman Ayvacık Belediyesi MHP'deydi, Başkan Erkan Avcı müsaade etmiyordu. Peki 16 yıldır iktidarda sizsiniz, yetmez 10 yıldır Ayvacık Belediyesi'ni siz idare ediyorsunuz. Hani okul diye sormaz mısınız? Bu kardeşinizin Orhangazi halkına namus ve şeref sözü olsun. Allah bize başkanlık nasip ettiği takdirde Orhangazi Mahallesi'ndeki abum, anam, bacım sabahın yedisinde o yağmurlu havada Eyüp Sultan Mahallesi tarafında bulunan yere çocuğunu götürmekten kurtulacak. Orhangazi Mahallesi'ne gerekirse Ayvacık Belediyesi'nin imkanlarıyla ilköğretim okulu yapacağız" dedi.

MECLİS ÜYESİ İKEN YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR

Mahalle ziyaretlerinde 'bir vatandaşın Eynel’deki okulu kapatıyorlar' dediğini vurgulayan Erdal Avcı, "Sizlere namus ve şeref sözü olsun. Eynel'e de ilköğretim okulunu yaptırmak benim namus borcum olsun. Şenpınar'ın yiğit delikanlıları sene 1999. Hüseyin Bölükbaş ağabeyimle il genel meclis üyesiyiz. Ayvacık'ın bu anayol haricinde hiçbir köyünde bir metre kare asfalt yokken, biz yaptırdık. Balahur'a Söğütpınar'a 4 trafo getirdik. Vatandaşlarımızı mum ışığı gibi elektrik kullanmak zorunda bırakmadık. Şimdi diyorlarmış ki; Balahur tarafından Erdal Avcı'ya oy yok. Siz bizim Balahurlu dostlarımızla aramızı bozabilir misiniz? Balahur'daki ağabeylerimle, bacılarımla, analarımla aramıza siz girebilir misiniz? Onlar parti marti ayırmaz. Onlar adama bakar adama. İş yapacak adamı seçer onlar. Benim hemşehrimle arama bir tek yaradan Allah girer. Başka kimse giremez" diye konuştu.

HER BİR OYUN HAKKINI VERECEĞİM

"Bu Ayvacıklı fedarkadır, cefakardır, çilekeş, vefalıdır" diyen Erdal Avcı, "Gerçek vefa burada. Belediye başkanı olduğumda makam kapısını söktürmeden o makama oturursam benden alçak adam olmasın. Eğer verdiğim sözleri yerine getiremeyeceksem, aldığım her bir oyun hakkını hizmet olarak bu insanlara sunamayacaksam Allah bana o makamı nasip etmesin. Siyasi parti ayrımı yapacaksam, insanları hor göreceksem, sabah Döngel'in Taşmala'nın da abum ahırdan çıkarken ben de hizmet etmek için sabahın 8'inde orada olamayacaksam Allah bana o makamı nasip etmesin" diye konuştu.

YOL VE SU BAŞKANIN ASLİ VAZİFESİDİR ASLİ

BBP Ayvacık Adayı Erdal Avcı sözlerini şöyle tamamladı; "Belediye başkanı 'yol yaptırdım, su getirdim' diyerek övünüyorsa bundan daha ayıp bir şey yoktur. Çünkü bir belediye başkanı seçilirken ilk görevinin yol, su, elektrik olduğunu bilmelidir. Bir belediye başkanı ancak Ayvacık'a tekstil fabrikası yaptırırsa, Ayvacık'a bir fındık fabrikası yaptırırsa, Ayvacık'a bir süt ürünleri fabrikası yaptırırsa bunlarla övünmek en doğal hakkıdır. Çünkü bunlar görevinin dışında kalır. Ama ne var Büyükşehir Belediyesi A köyüne bir kilometre beton yol döküyor, gidiyor bizimkilerde başında fotoğraf çektiriyor. Kardeşim bu senin zaten görevin.

43 MAHALLE MUHTARI BAŞIMIN TACIDIR

Son günlerde bazı mahallelerde bizim adımızı telaffuz etmekteler. Benim Meşeldüz Mahallesi'nde öz amcamın oğlu muhtar adayı. Bir tane Meşeldüzlü çıkıp diyemez ki 'Erdal Avcı sen emminin oğluna muhtarlık oyu' istedin. Ben kendi mahallemdeki muhtarlık işine karışmazken, başka mahallerden bize oy verecek olan insanların kafasını kurcalamak için böyle sahtekarlıklar yapanlar var. 43 mahallede seçilen muhtarımız başımızın tacı, kaybeden ağabeyimiz kardeşimiz de yine başımızın tacı."

AYVACIK İTTİFAKI'NIN ADAYI AVCI KAZANSIN

"Siz değerli Ayvacıklı hemşehrilerimden bir ve son defaya mahsus oy istiyorum" diyen Büyük Birlik Partisi (BBP) Ayvacık Belediye Başkan Adayı Erdal Avcı, sözlerini şöyle tamamladı; "Bu Sefer Tamam diyoruz. Güçlü, her mahalleden, herkesin ortak adayları meclis üyelerimizle beraber yola çıktık. Bize güvenin, bize bir döneme mahsus oy verin. Ayvacık'ın kaybedecek bir 5 yıla daha vakti yok, tahammülü yok. Ayvacıklı'nın dertleriyle dertlenmeye geliyoruz. Sorunlarınıza çare olmaya geliyoruz. Haydi Ayvacıklım. Bu sefer gür ve güçlü bir sesle 'Erdal Avcı' diyelim, Ayvacık İttifakı'nın Adayı kazansın."

Ses İzolasyon Süngerleri Ses İzolasyon Süngerleri

Mutfağınıza şıklık katacak davlumbaz modelleri Mutfağınıza şıklık katacak davlumbaz modelleri

Mevcut Müşterileri Elde Tutmak, Yeni Müşteriler Kazanmaktan Daha Karlı! Mevcut Müşterileri Elde Tutmak, Yeni Müşteriler Kazanmaktan Daha Karlı!

Besin takviyelerini kullanırken dikkat etmeniz gerekenler Besin takviyelerini kullanırken dikkat etmeniz gerekenler

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
yukarı çık