Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde

  • Dolar 18.8116
  • Euro 20.4382
  • GR ALTIN 1164.9
  • ÇEYREK 1916.5

19 Mayıs'ı Sil Baştan İnşa Ettik

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, "İki dönemde çok çalıştık. İlçemizin kangren olmuş sorunlarına neşter vururken, beraberinde dev hizmetleri de getirdik. Durmadık, yorulmadık. 19 Mayıs'ı sil baştan inşa ettik" dedi

19 Mayıs'ı Sil Baştan İnşa Ettik
  • 19 Mart 2019, Salı 0:00

2009 yılındaki yerel seçimlerde AK Parti'den 19 Mayıs Belediye Başkanı seçilen Osman Topaloğlu, geçen 10 yıllık süre içerisinde 19 Mayıs ilçesine gerek ilçe belediyesi bütçesiden, gerek Büyükşehir Belediyesi bütçesindengerekse de AK Parti hükümetinin, Samsun milletvekillerinin destekleriyle 700 Milyon TL'lik yatırım kazandırdı.

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti-MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nda 19 Mayıs İlçesi'nin AK Parti'ye bırakılması sonucunda üçüncü kez 19 Mayıs Belediye Başkanlığı'na 'tekrar aday' gösterilen Osman Topaloğlu, ilçenin kangren olmuş sorunlarına çözüm ürettiklerini, 19 Mayıs halkının hükümetin yatırım desteğini hissettiğini söyledi.

10 YILDA DEV HİZMETLER YAPTIK

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, "İlçemize kazandırdığımız yaklaşık 700 milyon liralık yatırımla, ilçemizin geçmişten gelen ve kangren haline dönüşen sorunlarını ilk 5 yılık kısa bir süre içerisinde tarihe gömdük. İkinci 5 yılda 'daha yaşanabilir ve sağlıklı bir ilçe' oluşturmak için çıktığımız zorlu yolda, 19 Mayıs ilçemizin tarihinin en büyük proje ve yatırımlarını vatandaşlarımızın hizmetine sunduk" dedi.

19 MAYIS 2023'E HAZIR İLÇE

"İlçemizdeki 38 mahallemizde hiçbir ayrım yapmadan, saymakla bitirilemeyecek projeler ve yatırımları hayata geçirdik" diyen Cumhur İttifakı Adayı Başkan Topaloğlu, "İlçemizde yarım asırlık bir hikâyesi olan 19 Mayıs barajımız, üniversitemiz, öğrenci yurdumuz, havaalanımız, gençlik merkezimiz, kadınlar kültür merkezimiz, çok amaçlı kapalı modern pazar yerimiz, spor yatırımlarımız, yarı olimpik yüzme havuzumuz, gençlik kamplarımız, son yıllarda hızla devam eden köy konaklarımız, örnek sokak uygulamalarımız, park ve bahçe çalışmalarımız, saymakla bitiremeyeceğimiz ilçemize kazandırdığımız ve '2023 yılına hazır bir 19 Mayıs' için ilçemize kazandıracak olduğumuz projelerimizi hazırladık" diye konuştu.

 

PROJELERİMİZ HAZIR, BİZ HAZIRIZ

10 yıllık belediye başkanlığı döneminde 19 Mayıs halkına kazandırdıkları hizmetlerin hayırlı olmasını dileyen Başkan Osman Topaloğlu, "19 Mayıslı hemşehrilerimizin sağlığı, mutluluğu ve refahı için göreve geldiğimiz günden itibaren birçok projemizi hayata geçirdik. Bu süre zarfında kamu kaynaklarını doğru kullanarak, hedefimize adım adım yürüdük. Zahmetli ve zor süreçlerden geçen yatırımlarımız oldu. Fakat bu yatırımlar tamamlandığında vatandaşlarımız gerek sosyal medya hesaplarımızdan gerekse telefonla ulaşarak teşekkürlerini ve hayır dualarını tarafımıza iletti. Biz de bu teveccühlerden güç alarak, ilk günkü azim ve heyecanımızla yeni projelerimizi 19 Mayıs İlçemize kazandırmak istiyoruz. Siz kıymetli 19 Mayıslı hemşehrilerimizin desteği, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın takdiri, Cenab-ı Allah'ın izniyle durmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

19 MAYIS'TA HAYAT
BULAN DEV PROJELER

ÜNİVERSİTE VE ÖĞRENCİ YURDU

19 Mayıs'a Samsun Üniversitesi Ballıca Kampüsü adı altında bir üniversite ve 400 kişilik KYK Öğrenci yurdu kazandırıldı. Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği ve Uzaytem olarak faaliyet gösteren üniversite, her geçen yıl bölümlerini artırıyor.

19 MAYIS BARAJI

Dağköy Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 19 Mayıs Barajı tamamlanırken, arıtma tesisi inşaatı sonunda baraj, 19 Mayıs ve Bafra'nın içme suyu ihtiyacını karşılayacak.

YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından inşa edilen Yarı Olimpik Yüzme Havuzu tamamlandı ve 19 Mayıs halkının hizmetine sunulacağı günü bekliyor.

GENÇLİK MERKEZİ

19 Mayıslı gençlerin boş zamanlarını sporla değerlendirmelerine olanak sağlayan Gençlik Merkezi, son derece donanımlı bir tesis olarak faaliyet gösteriyor.

KADINLAR KÜLTÜR MERKEZİ

Her türlü sosyal-kültürel faaliyetlerde kullanılmak üzere 19 Mayıslı kadınların kullanımına sunulan merkezde ayrıca 'Bilgi Evi' bulunuyor. Bilgi Evi'nde gençler kütüphane ve bilgisayar odasından faydalanabiliyor.

SPOR KOMPLEKSLERİ

19 Mayıs Kumcağız Mahallesi'nde Şehit İsmail Bektaş Spor Kompleksi, Karagöl Mahallesi Halı Saha Tesisi, Yörükler ve Dereköy Mahalleleri'nde spor kompleksleri, İstiklal Mahallesi spor kompleksi ve sentetik suni çim saha ve birçok kompleks bulunuyor.

ÇOK AMAÇLI KAPALI
MODERN PAZAR YERİ

5 Bin 600 m2'lik kapalı alana sahip olan Pazar Yeri, ilçe halkının farklı ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanmış.

19 MAYIS GENÇLİK KAMPLARI

Samsun'da bulunan iki 'Gençlik Kampı' da 19 Mayıs'ta yer alıyor. Bunlardan birisi Dereköy Mahallesi'ndeki 176 kişi kapasiteli 19 Mayıs Gençlik Kampı, diğeri ise Nebiyan bölgemizde bulunan 200 kişi kapasiteli Nebiyan Doğa ve İzci Kampı.

TEKLİ EĞİTİME GEÇİLDİ

Samsun'da 'tekli öğretime' geçen ilk ilçe olan 19 Mayıs'ta yeni inşa edilen İmam Hatip Lisesi, Anadolu Lisesi ve Cumhuriyet İlk-Orta Okulları ile birlikte ilçedeki derslik sayısı artırıldı.

ÖRNEK SOKAKLAR

İlçe merkezinde altyapısı tamamlanan Pazar Mahallesi'nde Mustafa Engiz Sokak, Dağıstanlı Sokak, Bahtiyar Sokak ve Lise Sokak'ta baskı beton yol ve kaldırım çalışmaları, aydınlatma çalışmaları tamamlandı. Merkez mahallelerde 'Örnek Sokak Uygulaması' devam edecek.

YOL VE PARKE ÇALIŞMALARIMIZ

2009-2019 yılları arasında 19 Mayıs'ta 400 Bin m2 asfalt, 120 Bin m2 parke, 900 Bin m2 stabilize yol çalışması gerçekleştirildi.

ATATÜRK BULVARI 
PEYZAJ ÇALIŞMALARI

İlçe Merkezi Peyzaj Projesi kapsamında, 15 Temmuz Millet Meydanı yapıldı. Ayrıca merkezde kaldırımlar yenilendi, aydınlatma çalışması yapıldı. İlçe merkezi modern bir görünüme kavuşturuldu.

HER MAHALLEYE BİR PARK

Her Mahalleye Bir Park Projesi'ni hayata geçiren belediye. Yükseliş Mahallesi'nde Şehit Polis Fethi Sekin Parkı, Cumhuriyet Mahallesi'nde Şehit Savcı Murat Uzun Parkı, Pazar Mahallesi'nde Şehit Furkan Doğan Parkı yaptı. Bu parklar; 'Örnek Park' olarak gösterildi.

TARİHİ AHŞAP CAMİ 
RESTORASYON ÇALIŞMASI

Yukarı Engiz Mahallesi'nde bulunan Çivisiz Ahşap Cami'nin çevre düzenlemeleri gerçekleştirdi. 2019 yılında ibadete açılması planlanan caminin proje çalışması Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlandı.

DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI

19 Mayıs'ta Türkiye'de bir ilki başaran belediye, 'sponsor firma' aracılığı ile doğalgazı 19 Mayıslılara kazandırdı. Devlete hiçbir yük getirmeden ilçeye doğalgazı getiren belediye, ilçe nüfusunun yüzde 50'sini doğalgaza kavuşturdu. 2020 yılı sonunda ise ilçede doğalgaz kullanmayan evimiz kalmayacak.

SUAT KILIÇ BULVARI ÇALIŞMALARI

Belediye tarafından 2012 yılında projelendirerek hayata geçirilen Suat Kılıç Bulvarı'nda sıcak asfaltla birlikte çift şeritli yol, yaya kaldırımı ve aydınlatma çalışmaları yapıldı.

DERİN DENİZ DEŞARJ VE
KANALİZASYON ÇALIŞMALARI

19 Mayıs'ta kanalizasyon sisteminin kesin kabulü yapılırken, hat sonunda ön fiziksel arıtma ve akabinde derin deniz deşarj hattı inşaatı bitirildi. Alıcı ortam olarak verilen atık su Karadeniz'e Bin 100 metre açığa veriliyor. 2014 yılı itibariyle kanalizasyon hizmeti Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi.

Ses İzolasyon Süngerleri Ses İzolasyon Süngerleri

Mutfağınıza şıklık katacak davlumbaz modelleri Mutfağınıza şıklık katacak davlumbaz modelleri

Mevcut Müşterileri Elde Tutmak, Yeni Müşteriler Kazanmaktan Daha Karlı! Mevcut Müşterileri Elde Tutmak, Yeni Müşteriler Kazanmaktan Daha Karlı!

Besin takviyelerini kullanırken dikkat etmeniz gerekenler Besin takviyelerini kullanırken dikkat etmeniz gerekenler

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
yukarı çık