Kar ve Buzda yürümenin incelikleri

Karda veya buzda yürümenin püf noktaları nelerdir? Karlı havalarda yürümek oldukça tehlikelidir. Peki, karda veya buzda nasıl yürümeliyiz?

Haberler Yaşam Kar ve Buzda yürümenin incelikleri
2017.01.08 13:54
dikkat-o-gun-kar-geliyor-7963963

Yürüdüğünüz yerde korkuluk varsa mutlaka tutunmayı tercih edin. Ayaklarınızı yere sağlam basın ve normalde olduğundan daha yavaş yürüyün.

Minik adımlar atmak ve dizleri hafif kırmak dengenizi sağlamayı kolaylaştıracaktır.

Karların temizlenmiş olduğu sokaklar ve yollarda tedbiri elden bırakmamak gerekir. Kara buz diye tabir edilen gizli buzlanma oldukça tehlikelidir. Neredeyse görünmez olan bu buz tabakası genelde sabahları ve gölge yerlerde görülür.
Karlı havalarda yürürken ağır çantalar taşımamaya özen gösterin. Vücudunuzun ağırlık merkezi değişeceğinden denge kurmak zorlaşacaktır. Elleriniz mutlaka boşta olmalıdır.

Tüm bu önlemlere rağmen düşecek gibi olursanız minimum hasar için birkaç noktaya dikkat etmek gerekir. Başınızı vurmamak için çenenizi mümkün olduğu kadar öne itin. Böylece olası beyin sarsıntılarından kurtulabilirsiniz.

Binalara girerken de dikkatli olmak gerekir. Girişte ayakkabılarınızdaki karı yere vurarak temizleyin. Yerlerin ıslak olma ihtimaline karşı hızlı hareket etmeyin.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Haberi Derecelendir)
Loading...
Yorumları Gör