Samsun'da kar yağışı ne kadar sürecek?
Dolar USD: 3.5620 Euro EURO: 3.1673

Samsun’da kar yağışı ne kadar sürecek?

Samsun’da ‘Yaz gelsin artık’ diyenlere müjde. Hava sıcaklığı önümüzde günlerde yükselecek. Samsun’da iki gün boyunca devam edecek kar yağışının ardından yazdan kalma günler geliyor.

2017.02.16 9:48

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son değerlendirmelerine göre, Türkiye genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Ankara’nın kuzey kesimleri, Kütahya, Eskişehir, Çankırı, Niğde, Karaman, Erzincan ve Ardahan çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin illerinde kıyılarda kuvvetli, iç ve yüksek kesimlerde yoğun kar yağışı (20 santim ve üzeri) şeklinde olması bekleniyor.

Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don görülmesi tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının Türkiye’nin kuzeybatı kesimlerinde bir ile 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı bekleniyor.

Yoğun kar yağışı uyarısı!

Kar yağışının Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin illerinde kıyılarda kuvvetli, iç ve yüksek kesimlerde yoğun olması beklendiğinden meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, eğimin dik olduğu yamaçlarda çığ riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Samsun’da kar yağışı ne kadar sürecek?

Samsun’da kar yağışının 2 gün boyunca devam etmesi bekleniyor. 18 Şubat 2017 Cumartesi günü hava sıcaklığı 13 derecenin üzerine çıkacak.  Hava sıcaklığı Mart ayına kadar ortalama 15 derecede devam edecek ve kar yağışı beklenmiyor. Hava genelde parçalı bulutlu ve güneşli olacak.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?