Samsun'a Kar Geliyor!
Dolar USD: 3.5561 Euro EURO: 3.1634

Samsun’a Kar Geliyor!

Samsun’da sıcak hava kendini bir anda kar yağışına bırakacak. Hafta sonu Samsun genelinde ciddi kar yağışı bekleniyor.

2017.01.06 20:18

Samsun’da sıcak hava kendini bir anda kar yağışına bırakacak. Hafta sonu Samsun genelinde ciddi kar yağışı bekleniyor. Cumartesi günü Samsun şehir merkezi de dahil olmak üzere il genelinde kar yağışı etkili olacak. Pazar günü kar yağışı etkisini arttıracak ve il genelinde yoğun kar yağışı etkili olacak.

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bölgenin yarından itibaren oldukça soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceğini söyledi. Yapılan açıklamada, “Batıdan itibaren yağmur şeklinde başlayacak yağışların zamanla kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur iç kesimlerde (300 metreden itibaren) kar şeklinde olması beklenmektedir. Yağışların özellikle Pazar günü yer yer yoğun olacağı ve ulaşımı olumsuz etkileyeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının yarın öğle saatlerinden sonra ani bir düşüşle mevsim normallerinin 4-9 derece altında olacağı beklenmektedir. Güneyli yönlerden yer yer kuvvetli esmekte olan rüzgarın da yağışla birlikte yönünü değiştirerek kuzeybatıdan (karayel) kuvvetli 40-60 km/saat esmesi beklenmektedir. Denizlerimiz de ise Pazar günü ilk saatlere kadar batı ve kuzeybatıdan 6 ila 8 yani 50-75 km/saat kuvvetinde fırtına beklenmektedir” denildi.

DENİZDE FIRTINA

Batı ve Orta Karadeniz; rüzgarın 06.01.2017 (Cuma) günü akşam saatlerinden itibaren Batı Karadeniz’in batısı ile 07.01.2017 (Cumartesi) günü Batı ve Orta Karadeniz’in genelinde batı ve kuzeybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın; 08.01.2017 (Pazar) günü ilk saatlerden itibaren etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?