Medical Park'tan fake hesapla hızlı başlangıç
Dolar USD: 3.5620 Euro EURO: 3.1673

Medical Park’tan fake hesapla hızlı başlangıç

2017.02.15 22:20
Haber: Selahattin ÇEKİÇ / Samsunbihaber.com

Samsun Medical Park Hastanesi medya sektörüne hızlı bir giriş yaptı. www.samsunsonhaber.com adresiyle yayın hayatına başlayan internet gazetesi 1 Milyon takipçisiyle dikkatleri üzerine topladı.

SAHTE HESAPLAR ANLAŞILIYOR!
Sosyal medya kanallarının sahte takipçilere karşı önlem aldığı ve çalışmalar yürüttüğü şu günlerde 1 Milyonu aşkın takipçisile yayın hayatına başlayan Samsun Son Haber tehlikeyle karşı karşıya. Gelişen teknolojiyle birlikte sahtekarlık ve dolandırıcılık nasıl artıyorsa da mücadelede aynı oranda yükselişte. Hiç bir şeyin saklı kalmadığı günümüzde “Status People” ekibi tarafından hazırlanan Twitter uygulaması hesabınızda ne kadar gerçek takipçi ne kadar yumurta var anlamamızı sağlıyor. Twitter profilinizde sizi takip edenleri detaylı bir incelemeye alan yazılım, yüzdelik oran olarak sahte profilleri gün yüzüne çıkarıyor. Ek olarak takipçileriniz arasında aktif olan ve olmayanlar da yine yüzdelik dilim şeklinde açıklanıyor.

TWİTTER’DA 1 MİLYON FACEBOOK’TA SADECE 312

Status People hizmetinin verilerine göre Medical Park bünyesinde kurulan www.samsunsonhaber.com internet sitesine ait @SonHaberSamsun Twitter hesabı yüzde 18 fake, yüzde 49 inactive ve yüzde 33 gerçek takipçiye sahip. Ayrıca geçtiğimiz günlerde ismi değiştirilen hesabın daha önce başka bir kullanıcı ismiyle yayın yaptığı anlaşıldı. Twitter’da 1 milyonu aşkın birçoğu fake ve inactive takipçiyee sahip internet sitesinin Facebook’ta 312 takipçisi olması ise gözlerden kaçmadı.


Halka her zaman gerçekleri anlatması, doğru ve tarafsız olması gereken gazetelerin bu gibi yöntemlerle insanların gözünü boyaması medyaya olan güveninde azalmasına sebep oluyor. Twitter’ın zaman zaman yaptığı güncellemeler ile sahte hesapların kapatıldığı fake takipçilerinde silindiği biliniyor. 1 milyonu aşkın takipçisiyle yayın hayatına başlayan Samsun Son Haber’inde fake takipçileri silinme tehlikesiyle karşı karşı kaldığı ortada.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?