Bütünleme sınavları kaldırıldı mı? YÖK'ten flaş açıklama!
Dolar USD: 3.5825 Euro EURO: 3.2017

Bütünleme sınavları kaldırıldı mı? YÖK’ten flaş açıklama!

Sosyal medya bütünleme sınavlarının kaldırıldığına dair haberlerle çalkalanmaya devam ediyor. YÖK başkan vekilinin imzasıyla sosyal medyada paylaşılan yazı ve haberler binlerce öğrencide adeta şok etkisi yarattı. Peki bütünleme sınavarı kaldırıldı mı? YÖK bütünleme sınavlarının kaldırıldığına dair bugün bir duyuru yaptı. İşte bütünleme sınavlarının kaldırılmasına dair bütün gelişmeler haberimizde…

2017.01.13 13:05

Bütünleme sınavları kaldırıldı mı? YÖK bütünleme sınavlarının kaldırılmadığına dair bugün bir duyuru yaptı. İşte bütünleme sınavlarının kaldırılmasına dair bütün gelişmeler.

Yükseköğretim Kurulu’nun bütünleme sınavlarını kaldırdığına dair sosyal medyada paylaşılan yazı ve haberler gündemi meşgul etmeye devam ediyor. YÖK Başkan Vekili Hasan Mandal’ın imzasının taklit edilerek paylaşılan asparagas haberlerin ardından Yükseköğrenim Kurulu’nun resmi sitesinden duyuru yapıldı. Bütünleme sınavlarının kaldırılmasıyla ilgili yapılan açıklamada, “Üniversitelerde bütünleme sınavlarının kaldırıldığına ilişkin bir Başkan Vekilimizin imzası taklit edilerek sosyal medyada sahte bir yazı ve haber paylaşılmaktadır.Bu konuda Başkanlığımızın almış olduğu yeni bir karar bulunmamaktadır. Medyada paylaşılan evrak sahtedir.Bu tür paylaşım ve haberlere itibar edilmemesini, sadece Başkanlığımız web sayfasında yapılan duyuruların dikkate alınmasını önemle rica ederiz.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

YÖK BAŞKANI SARAÇ: “İTİBAR ETMEYİNİZ”

Sosyal medyada adeta skandal etkisi yaratan “bütünleme sınavları kaldırıldı” haberinin ardından Yükseköğrenim Kurulu Başkanı Yekta Saraç ise twitter hesabından bazı açıklamalarda bulundu. Bütünleme sınavlarının kaldırılmasıyla ilgili yeni bir kararın bulunmadığını ifade eden Saraç, “Bütünleme sınavlarına ilişkin bir Başkan Vekilimizin imzası taklit edilerek sosyal medyada sahte bir yazı ve haber paylaşılmaktadır. Bu konuda alınmış yeni bir kararımız bulunmamaktadır. Bu yazı ve habere itibar etmeyiniz. Sosyal medyada, YÖK Başkan Vekili Hasan Mandal’ın imzası taklit edilerek “12 Ocak 2017 tarihli ve 2937 sayılı YÖK Eğitim Komisyonu’nun aldığı karar gereği, üniversitelerimizde uygulanan bütünleme sınavları kaldırılmıştır. 2016-2017 güz dönemi karar tarihine kadar yapılan bütünleme sınavları geçersiz sayılacaktır.” şeklinde paylaşımda bulundu.

BÜTÜNLEME SINAVLARI ÜNİVERSİTELERİN İNİSİYATİFİNDE!

Yükseköğretim Kurulu daha önce bütünleme sınavlarının yapılması kararının yetki devri kapsamında üniversitelerin inisiyatifine bırakmıştı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

loading...